Parafialny Klub Seniora

Człowiek uśmiechnięty to człowiek szczęśliwy

Przekonali się już o tym Ci, którzy od 17 lat tworzą Parafialny Klub Seniora. I chociaż nie jesteśmy najstarszą grupą w parafii to jednak jesteśmy ,,grupą starszych parafian” ale czyż ,,Senior nie brzmi dumnie“? Parafialny Klub Seniora powstał z inicjatywy ks Proboszcza Józefa Majchrzaka 13 marca 2003r. Aktualnie grupa liczy ok 45 osób. Spotykamy się w każdy I czwartek miesiąca. Spotkanie poprzedza msza św. o godz. 16.00 w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Po mszy jest czas adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie spotkanie przy kawie w Zakątku Kolbiańskim. Wspólnie pijemy kawę, zajadamy słodkości i prowadzimy niekończące się rozmowy…. Tradycją są już coroczne wakacyjne wyjazdy na wczasorekolekcje , na których radośnie , aktywnie w duchu modlitwy i pogłębiania wiedzy religijnej spędzamy wspólnie czas. Jak mówią Seniorzy jest to piękny czas wspólnoty modlitwy, głębszego poznawania Pisma Świętego , zabawy i możliwości ,,bycia” z drugim człowiekiem. Pozostając wiernym tradycji w okresie Wielkiej Nocy seniorzy spotykają się na ,,śniadanku wielkanocnym” a w okresie Bożego Narodzenia na spotkaniu opłatkowym i wspólnym śpiewaniu kolęd. Jedna z seniorek od kilku lat prowadzi kronikę Parafialnego Klubu Seniora, w której zapisane są najważniejsze wydarzenia i wspomnienia. Pamiętamy też w modlitwie o zmarłych seniorach.

Staramy się też przynajmniej raz w roku pielgrzymować do miejsc świętych, aby poznać ich historię i przekonać się jak piękny jest nasz kraj. Tradycją stał się już coroczny udział seniorów na Polach Lednickich w ,,Lednicy Seniora ‘’

Drodzy Parafianie!

Ci już prawie zdecydowani by dołączyć do nas, a także Ci, którzy może dopiero teraz dowiedzieliście się o naszym istnieniu serdecznie Was zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Wszystkich chętnych powitamy z wielką radością i życzliwością. Może zamiast spędzać czas samotnie w domu, bo to dzieci gdzieś daleko, wnuki zabiegane, warto zaryzykować i przyjść na pierwsze spotkanie – Już I czwartek września!!!

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu/Lasku – Archidiecezja Poznańska

Msze Święte

w niedziele – 8:00 – 9:30 – 11:00 – 12:30 – 18:00
w dni powszednie – 8:00 – 18:00

Probostwo

ul. Sobieskiego 81
62-030 Luboń
+48 618130670
lubmax@archpoznan.pl