Domowy Kościół

Domowy Kościół to ruch modlitewno-formacyjny. Podstawowym miejscem formacji w DK jest rodzina, natomiast podstawowym elementem w jego strukturze organizacyjnej – krąg,  który tworzy  4-7 małżeństw, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła.

W naszej parafii istnieją trzy kręgi. Mówią o sobie tak:

 „Nasz krąg DK zainicjował ksiądz Józef Majchrzak, zapraszając na spotkanie w marcu 2012 roku pięć małżeństw z dziećmi. Kiedy rozpoczynaliśmy formację w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, na czym ta formacja polega. Dzisiaj życie zobowiązaniami Domowego Kościoła, czyli życie modlitwą, regularne spotkanie ze Słowem Bożym, życie w dialogu ze współmałżonkiem, modlitwa rodzinna, udział w rekolekcjach, traktujemy jako dary dane do wzrostu naszej wiary. Dzisiaj nasz krąg to grupa bardzo dobrych przyjaciół. Możemy na siebie liczyć, możemy się wspierać, możemy sobie pomagać. Wszystkim bardzo serdecznie polecamy formację w Domowym Kościele.”

Marlena i Krzysztof

„Nasz Krąg zaczął się spotykać wiosną 2018 roku. Jesteśmy dużą wspólnotą liczącą 7 małżeństw i mamy łącznie 17 dzieci, ale czekamy na więcej. Jak mawiała nasza Para Pilotująca, jesteśmy bardzo otwarci i komunikatywni, przez co od początku z ufnością budowaliśmy naszą małą, oazową rodzinę. Jesteśmy w Domowym Kościele, ponieważ wzajemnie wspieramy się na naszej drodze ku świętości! Każdy członek naszej “drużyny” ubogaca spotkanie kręgu tym, co obecnie posiada: swoją siłą i słabościami, śmiechem i łzami. Razem łatwiej jest trwać w wierze, łatwiej się dyscyplinować i nie cofać się duchowo, a iść małymi krokami do przodu! Oby takich grup było w naszej parafii więcej!”

Chwała Panu!

Karolina i Marcin

 „Niektórzy nazywają nasz krąg „stary”, ponieważ powstał jako pierwszy w parafii i chyba nie chcemy pamiętać, kiedy to było. Spotykamy się co miesiąc, obecnie w naszym  kręgu jest 6 małżeństw. Kiedyś w spotkaniach towarzyszyły nam dzieci. Dzisiaj najmłodsze chodzą do szkoły, a najstarsze mają własne rodziny. Staramy się żyć zobowiązaniami DK, które nazywamy również „darami”. Służymy też innym jako pary pilotujące, czyli wprowadzające na drogę Domowego Kościoła kolejne kręgi. Angażujemy się w służbę podczas rekolekcji organizowanych przez nasz ruch.

Zapraszamy każde małżeństwo z naszej parafii! Być może spotkamy się i będziemy mogli razem iść za naszym Zbawicielem!”

Ala i Witek

Więcej na temat Domowego kościoła można przeczytać na stronie: http://www.dk.oaza.pl/

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu/Lasku – Archidiecezja Poznańska

Msze Święte

w niedziele – 8:00 – 9:30 – 11:00 – 12:30 – 18:00
w dni powszednie – 8:00 – 18:00

Probostwo

ul. Sobieskiego 81
62-030 Luboń
+48 618130670
lubmax@archpoznan.pl