Wspólnota Żywego Różańca

Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18:00

Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca – I środa miesiąca.

Tajemnice Różańca Świętego dla Wspólnoty Żywego Różańca podczas odmawiania różańca przed nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

  • 7 grudnia 2022 – III Róża Panów – t. chwalebna
  • 14 grudnia 2022 – I róża Pań t. radosna 21 grudnia 2022-II Róża Pań -t. światła
  • 28 grudnia 2022 – III Róża Pań – t. bolesna

Intencje WZR na grudzień 2022

  • o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i świętość dla kapłanów
  • za dusze w czyśćcu cierpiące
  • o pokój na świecie i Ukrainie
  • o dobre przeżycie Adwentu

Intencja papieska na grudzień 2022

Za organizacje wolontariatu
Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Czym są intencje papieskie?

Gdy słyszy się podczas nabożeństwa słowa “pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego”, wielu osobom wydaje się, że jest to taka zwykła modlitwa za Papieża, np. o błogosławieństwo czy o zdrowie dla niego, ot, taka modlitwa jak za każdą inną osobę, gdy nas poprosi. Prawda jest jednak troszkę inna, mianowicie jest to modlitwa w intencjach, które on wyznacza na dany miesiąc i w których on sam się modli, a nie za niego samego.

Skąd biorą się intencje papieskie?

Są one owocem refleksji nad aktualnymi wydarzeniami dziejącymi się na świecie oraz efektem rozmów z osobami spotkanymi podczas swoich pasterskich wizyt. Intencje te są odpowiedzią na różne wyzwania i trudności przed którymi stoją ludzie różnych kontynentów.

Wspólnota

Gorąco zapraszam do wstąpienia w szeregi naszej wspólnoty.

Jesteśmy w parafii grupą najliczniejszą, choć chyba najmniej widoczną.

Jest nas razem 340 osób: 14 róż pań i 3 róże panów.

Tworzymy tzw. Róże Różańcowe składające się z dwudziestu osób- czyli dwudziestu róż. Dwudziestu, ponieważ  cały różaniec składa się z dwudziestu tajemnic. W róży każda osoba odmawia codziennie tylko i jednocześnie aż jedną wyznaczoną dziesiątkę i w ten sposób cała róża zanosi Maryi codziennie cały różaniec. Odmawiam więc tylko jedną dziesiątkę, a w niebie zasługi jak za cały różaniec. Modlimy się w wyznaczonych intencjach i z pewnością kiedyś zobaczymy wymodlone sprawy.

Mitem jaki tworzą ludzie, którzy boją się podjąć takiego wyzwania jest to, że modlić się trzeba w wyznaczonych miejscach, a oni nie mają na to czasu.

Nieprawda. Różaniec jest  wspaniałą modlitwą, a modlić się nią można wszędzie, może np. w drodze do pracy? Na dodatek mamy dziesięć palców, więc nawet jeśli nie mamy przy sobie różańca to i tak można się modlić. Choć oczywiście można to robić także w kościele.

Całą wspólnotą spotykamy się w każdą pierwszą środę miesiąca po mszy św. wieczornej, na krótkiej konferencji wygłaszanej przez ks. Proboszcza. Dobrze jeśli możemy być na tym spotkaniu, ale nie jest ono obowiązkowe. Nie wszyscy mogą być: jedni są starsi i nie wychodzą już z domu, inni pracują w tym czasie lub muszą zająć się dziećmi. Najważniejszym naszym zadaniem jest odmówienie codziennie wyznaczonej dziesiątki różańca, przez cały miesiąc tej samej, a w kolejnym miesiącu następnej.

Włączamy się też w miarę możliwości w życie parafii, wspomagając modlitwą, pieczeniem czy obecnością.

Innym zadaniem, które także nie jest obowiązkowe, ale które bardzo buduje naszą duchowość są rekolekcje. Rekolekcje organizowane są przez archidiecezję w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. W obu jest kilka terminów i można wybrać dogodny termin i miejsce dla siebie. Jak do tej pory z naszej parafii chyba najwięcej osób korzystało z tych rekolekcji i nie raz dzielili się wspaniałymi przeżyciami.

 

 Jeszcze raz zachęcam do zasilenia naszych szeregów.

Marzena Tłok

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu/Lasku – Archidiecezja Poznańska

Msze Święte

w niedziele – 8:00 – 9:30 – 11:00 – 12:30 – 18:00
w dni powszednie – 8:00 – 18:00

Probostwo

ul. Sobieskiego 81
62-030 Luboń
+48 618130670
lubmax@archpoznan.pl