Duszpasterstwo Młodzieży “Dwie Korony”

Jesteś w ósmej klasie? Może w liceum czy na studiach? Poszukujesz miejsca w Kościele? Chciałabyś/Chciałabyś dołączyć? A może śpiewasz, grasz na jakimś instrumencie i chcesz dołączyć do naszego zespołu muzycznego? Zapraszamy Ciebie serdecznie w każdy piątek na godzinę 19.00. Napisz wiadomość na stronie na Facebook’u: DM „Dwie Korony” w Luboniu.

Jesteśmy najmłodszą stażem grupą parafialną, bo działamy od 2014 roku. Od początku spotykamy się w piątki, żeby na spokojnie i bez myśli o szkole zobaczyć się. Dzięki Księdzu Marcinowi mamy nazwę „Dwie Korony” i stworzone do niej logo. Odnosi się do wizji patrona parafii – Św. Maksymiliana, któremu Maryja ukazała korony: czerwoną i białą. Nasz patron wybrał obydwie – męczeństwo i czystość.

W pierwszy piątek miesiąca spotykamy się z Jezusem w Eucharystii dla młodzieży o 19.00. Podczas tej Mszy Św. gra zespół młodzieżowy. Chcielibyśmy, by młodzi mogli aktywnie włączyć się tę Eucharystię.

W kolejnym tygodniu rozważamy fragment Ewangelii niedzielnej, starając się wyjaśnić nasze wątpliwości, odpowiedzieć na pytania i odnieść te Słowa do naszej codzienności.

W trzeci piątek miesiąca nie mówimy zbyt dużo, bo uczymy się migać językiem migowym zaraża nas Duszpasterz- Ksiądz Marcin.

Ostatni piątek jest czasem integracyjno-wspólnotowym. Zazwyczaj na stole pojawia się coś do jedzenia, herbata czy sok i rozpoczyna się mniej formalna część. Wtedy gramy w różne gry planszowe, rozmawiamy i spędzamy ze sobą czas.

Co roku na początku czerwca ruszamy na Lednicę, by poczuć moc młodego Kościoła.

W czasie epidemii udało nam się spotykać w wirtualnej rzeczywistości, aby choć w takiej formie się zobaczyć i dalej formować.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu/Lasku – Archidiecezja Poznańska

Msze Święte

w niedziele – 8:00 – 9:30 – 11:00 – 12:30 – 18:00
w dni powszednie – 8:00 – 18:00

Probostwo

ul. Sobieskiego 81
62-030 Luboń
+48 618130670
lubmax@archpoznan.pl