OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą

30.06.2024

 

1.W środę św. Tomasza, apostoła. Tego dnia przypada 12 rocznica śmierci śp. ks. wikariusza Jarosława Grelki.

2. W czwartek I czwartek miesiąca – dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po niej spotkanie parafialnego Klubu Seniora w sali Św. Maksymiliana. Po wieczornej Mszy Św. adoracja do godz. 20:00 zakończona  kompletą i okazja do spowiedzi. Po adoracji spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

3.W piątek I piątek miesiąca – przed ranną Mszy św. akt wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych ok. 8:15 – nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Od 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. Msza Święta w intencji młodzieży o godz. 18:00.

4. W sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to I sobota miesiąca – o godz. 7:25 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 8:00 Msza św. z medytacjami.

Tego dnia początek 90 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Msza św. w Katedrze Poznańskiej o godz. 8:00, wymarsz około godz. 9:15. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie archidiecezji poznańskiej.

5. Od przyszłej niedzieli w czasie wakacyjnym Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 20:00.

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu rozpoczyna rekrutację kandydatów do kapłaństwa i zaprasza chętnych do zgłaszania się. Kontakt możliwy z rektorem po rozmowie z proboszczem.

6. Pielgrzymka parafialna na Jasną Górę odbędzie się w dniach 15-16 lipca. Koszt wyjazdu 180 zł (autokar, nocleg i ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii do końca czerwca.

7. Zapraszamy chętnych ministrantów, dzieci oraz młodzież na parafialne półkolonie w dniach 8 – 12 VII 2024. Zapisy w zakrystii. Spotkanie dla rodziców zainteresowanych tą formą wypoczynku we wtorek po Mszy św. wieczornej w Sali św. Maksymiliana.

8. Ks. Prof. Mieczysław w tym tygodniu udaje się na sympozjum zagraniczne – życzymy dobrych przeżyć i natchnień Ducha św.

9. Podziękowania za pomoc podczas pielgrzymki na Litwę, przycięcie tui, Panom z zakrystii za czuwanie podczas adoracji, prace biurowe, porządkowe, ogrodowe i pielęgnacyjne. ”Bóg zapłać”

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP.

10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

11. Zmarli nasi parafianie:

Śp. Jakub Lipiak z ul. Wiejskiej i Andrzej Jaworski z ul. Rydla – ich pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu

oraz śp. Andrzej Adamczak z ul. Wodnej – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 1 VII o godz. 9:00 na cmentarzu komunalnym, a po niej pochówek. RIP

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny