OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą

23.06.2024

 

1.Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, ks. Waldemar Babicz dotychczas do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Św. Jana Kantego w Poznaniu został skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Św. M. M. Kolbe w Luboniu z dniem 01 VIII 2024.

2. W dzisiejszą niedzielę podziękujemy Bogu Najwyższemu na Mszy Św. dziecięcej o godz. 11:00 za cały rok szkolno – katechetyczny. Po wieczornej Mszy rozważania Słowa Bożego z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi Ojciec Jan z Sanktuarium Ojca Pio na Górce Przeprośnej.

Dziś również Dzień Ojca – życzymy, aby kształtowali swoje postawy na obraz Pana Boga i kierowali swoim sercem według Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. We wtorek NMP Świętogórskiej z Gostynia.

6. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Poszczególne ulice, WŻR, służba liturgiczna i Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej oraz młodzież mają wyznaczoną swoją godzinę czuwania. Jeśli komuś nie będzie dana godzina pasowała, to proszę o wybranie innej. Szczegóły wywieszone są w gablocie oraz w wejściu głównym.

W czwartek lub w jeden z siedmiu następnych dni za pobożne nawiedzenie umieszczonego w Kościele Obrazu NMP Nieustającej Pomocy i jednoczesne odmówienie dowolnej modlitwy można dostąpić odpustu zupełnego.

7. W piątek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa, męczennika i doktora Kościoła.

8. W sobotę św. app. Piotra i Pawła. Tego dnia taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

9. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniach dniach 15 – 16 lipca. Koszt wyjazdu 180 zł (autokar, nocleg i ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii do końca czerwca.

10. Zbliża się czas Wielkiego Odpustu ku czci M.B. Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników. W tym roku odpust trwa od 29 czerwca do 7 lipca. Ks. Kustosz Marian Szymański serdecznie zaprasza naszą wspólnotę parafialną do Domu Matki Bożej Wieleńskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Już dziś zapraszamy chętnych ministrantów, dzieci oraz młodzież na parafialne półkolonie w dniach 8 – 12 VII 2024. Zapisy w zakrystii.

12. Podziękowania za nowy odkurzacz do świątyni, za doradztwo i prace specjalistyczne w ogrodzie przy świątyni, za prace porządkowe, ogrodowe i biurowe. “Bóg zapłać”

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP.

13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

14. Zmarli nasi Parafianie:

śp. Krzysztof Śmiglewski z ul. Sobieskiego – pogrzeby odbył się w minionym tygodniu

oraz

śp. Jacek Jakubowski, Msza św. pogrzebowa we wtorek 25 VI 2024 o godz. 9:00 na cmentarzu komunalnym, a po niej pochówek. RIP

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny