OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na 9 niedzielę zwykłą

02.06.2024

 

1.W dzisiejszą niedzielę Dzień Dziękczynienia – procesja wokół świątyni po Mszy św. o godz. 11:00. Codziennie na wieczornej Mszy Św. nieszpory eucharystyczne oraz procesja wokół świątyni połączona z nabożeństwem czerwcowym – zapraszamy dzieci komunijne, rodziców do dziękczynienia za dar komunii, małżonków za dar sakramentów.

    Dziś Msza o Najświętszej Eucharystii.

2. W poniedziałek świętych męczenników Karola Lawangi i towarzyszy.

3. We wtorek po procesji spotkanie dla pielgrzymów udających się na Litwę w dniach 24 – 28 czerwca na probostwie.

4. W środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Nowenn do MBNP o godz. 17:40.

5. W czwartek zakończenie “tradycyjnej oktawy” Bożego Ciała z procesją wokół świątyni do czterech ołtarzy. Będą też niespodzianki dla dzieci za udział.

    Tego dnia I czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 19:00 do 20:00. Po wieczornej Mszy Św. Adoracja Pana Jezusa do godz. 20:00 zakończona kompletą, a po niej spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

    Ze względu na zakończenie oktawy spotkanie Klubu Seniora w lipcu.

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna z aktem oddania sercu Pana Jezusa.

    Jest to zarazem I piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa przed ranną Mszą Św. Odwiedziny chorych z Komunią Św. od ok. 8:15 (nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym). Spowiedź od 16:30 do 18:00. Msza Święta w intencji młodzieży o godz. 18:00, zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania, dla których po mszy będzie spotkanie w kościele – obecność obowiązkowa.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. Podziękowania za przewiezienie i budowę ołtarzy, udekorowanie okien, domostw, za kwiaty do ołtarzy, za uczestnictwo w procesjach eucharystycznych, Rodzinie za przygotowanie konstrukcji baldachimu z aluminium, uszycie pokrowca, mamie ministranta za wypranie i podszycie ministranckich pelerynek, p. Beacie za nowy baner do prezbiterium, p. Helenie za pomoc przy sypaniu kwiatków, za prace porządkowe, ogrodowe i pielęgnacyjne, za prace biurowe, wszystkim za życzliwość i okazane serce.

“Bóg zapłać”

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP.

9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny