OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

26.05.2024

 

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy oraz Dzień Matki.

Tego dnia Marsz dla życia w Poznaniu. Po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do sakramentu I Komunii Św.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. zapraszam panów ministrantów i ojców ministrantów oraz wszystkich chętnych panów na spotkanie do sali Św. Maksymiliana w związku z przygotowaniami do uroczystości Bożego Ciała.

3. Pani Helena zaprasza na próbę sypania kwiatków we wtorek na godz. 17:00.

4. W środę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Archidiecezji. Od środy wieczorem Msza Św. z nieszporami eucharystycznymi i procesją wokół świątyni.

Nowenna do MBNP o godz. 17:40. Po procesji zapraszam panów do ustawiania ołtarzy, a Ministrantów na obowiązkowe spotkanie. Tego ks. prof. Mieczysław obchodzi 31 r. święceń kapłańskich.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę o przystrojenie okien, domostw. Procesja wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9:30 ulicami Sobieskiego, Dojazdowa, Rydla i Platanową. Prosimy o usunięcie pojazdów na czas procesji.

    Msze Św. tego dnia o godz. 8:00 i 9:30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci komunijne do niesienia feretronów, ojców dzieci komunijnych do niesienia baldachimu

6. W piątek Nawiedzenie NMP. W ten dzień kończymy nabożeństwa majowe.

7. W sobotę świętego Justyna, męczennika. Jest to I sobota miesiąca – o godz. 7:25 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 8:00 Msza św. z medytacjami. Tego Dnia również Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000, w którym uczestniczyć będzie młodzież z naszej Parafii oraz Dzień Dziecka

8. Za tydzień w niedzielę Msza o Najświętszej Eucharystii. Tego dnia, czyli 2 czerwca, rocznica dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:00.

9. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z procesją eucharystyczną po Mszy Św. wieczornej w sobotę, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Gietrzwałd – Litwa – Sokółka w dniach 24 – 28 czerwca 2024. Zapisy u Proboszcza.

11. Podziękowania za życzenia składane kapłanom z okazji rocznicy święceń, rodzicom dzieci I komunijnych za codzienną modlitwę podczas nabożeństwa majowego w białym tygodniu, za dar dla Parafii oraz za zorganizowanie pielgrzymki do Gostynia, podczas której dzieci zostały zawierzone Matce Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej, za prace ogrodowe, porządkowe i biurowe, wszystkim za życzliwość i okazane serce.

“Bóg zapłać”.

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny