OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

12.05.2024

 

1.W dzisiejszą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś przypada również 25 r. śmierci abp Jerzego Stroby. Msza św. pod przewodnictwem Bpa Zdzisława Fortuniaka w Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00.

    Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30, aby zawierzać Dzieci, młodzież i rodziców, szczególnie te przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I komunii św. i sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla  rodziców dzieci I komunijnych.

2. W poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy. Dodatkowa Msza Św. o godz. 20:00 połączona z procesją wokół świątyni. Proszę o obecność dzieci komunijne, młodzież  przygotowującą się do bierzmowania z rodzicami i przyniesienie świec.

    Tego dnia Bp Grzegorz Balcerek obchodzi 25 rocznicę sakry biskupiej. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka z tej okazji w Katedrze Poznańskiej we wtorek, 14 maja 2024 roku, godz. 16.00. Bp Grzegorz Balcerek przyjął sakrę 13 maja 1999 roku w katedrze poznańskiej.

3. We wtorek świętego Macieja, apostoła.

    Pierwsza próba dla dzieci komunijnych: o godz. 15:00 – gr. niedzielna z 11:00 o godz. 16:00 – gr. niedzielna z 12:30

4. W środę pierwsza próba dla dzieci komunijnych o godz. 15:00 – gr. sobotnia.

5. W czwartek świętego Andrzeja Boboli – pr. i m., patrona Polski.

6. W piątek o godz. 15:30 – spowiedź i przygotowanie dla grupy sobotniej. Dla rodziców i rodzin tych dzieci spowiedź przed ranną i wieczorną Mszą św.

7. W sobotę wigilia Zesłania Ducha świętego.

    O godz. 14:00 – spowiedź i przygotowanie dla grupy niedzielnej z 11:00

    O godz. 15:30 – spowiedź i przygotowanie dla grupy niedzielnej z 12:30

W najbliższą sobotę (18 V) o godz. 12:30 i niedzielę (19 V) o godz. 11:00 i 12:30 przystąpią do I Komunii Św. dzieci z naszej Parafii. Proszę, aby w niedzielę wybrać inną godzinę Mszy Św. ze względu na rodziny tych dzieci. W sobotę i niedzielę dodatkowe nabożeństwa majowe dla tych dzieci o godz. 19:00.

8. W piątek 10 maja rozpoczęliśmy 9 – dniową nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha świętego.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Gietrzwałd – Litwa – Sokółka. Zapisy u Proboszcza.

10. W dzisiejszą niedzielę gościmy członków Wspólnoty Burego Misia, którzy po każdej Mszy św. sprzedają swoje wyroby: sery, masło, przetwory owocowe.

11. Podziękowania Panom za pomoc w przeniesieniu kuli na chór, za zawieszenie nowego baneru, Pielgrzymom z Medjugorie za nową bieliznę kielichową, za złożone ofiary na klęczniki do prezbiterium, za uszycie białych okryć na te klęczniki, za odbudowanie uszkodzonego murka odgradzającego roślinność wokół świątyni, za ofiary składane na konto parafialne, za prace ogrodowe, porządkowe i biurowe, wszystkim za życzliwość i okazane serce. “Bóg zapłać”.

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

13. Zmarł nasz Parafianin:

Śp. Wojciech Michalak, zam. w Grodzisku Wlkp. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 13 V 2024 o godz. 10:00, a po niej pochówek na cmentarzu parafialnym w Wirach.

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny