OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia parafialne na 5. niedzielę Wielkanocy

28.04.2024

 

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 106 r. święceń naszego patrona. Ojciec M. M. Kolbe przyjął święcenia 28 kwietnia 1918 roku w bazylice San Andrea Della Valle w Rzymie z rąk kard. Basilio Pompiljo – wikariusza Rzymu. 

2. W poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, dz. i dK. patronki Europy. Jest to zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

3. Od środy 1 V 2024 nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

4. W czwartek św. Atanazego – bp. i dK. Jest to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Tego dnia I czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 18:30 do 20:00. Po wieczornej Mszy Św. Adoracja Pana Jezusa do godz. 20:00 zakończona kompletą, a po niej spotkanie  Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag.

5. W piątek 3 V 2024 uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. O godz. 12:30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zamówiona przez p. Dyrektor Ośrodka Kultury. Jest to zarazem I piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa przed ranną Mszą Św. Spowiedź od 16:30 do 18:00. Msza Święta w intencji młodzieży o godz. 18:00, zapraszamy szczególnie  kandydatów do bierzmowania, dla których po mszy będzie spotkanie w kościele – obecność obowiązkowa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów  mięsnych. Z racji uroczystości odwiedziny chorych z Komunią Św. wyjątkowo w sobotę 4 V 2024 od ok. godz. 8:30 – nowych chorych zgłaszamy w zakrystii lub biurze parafialnym. 

6. W sobotę św. Floriana, męczennika – suma odpustowa w parafii we Wirach o godz. 19:00. 

    Jest to zarazem I sobota miesiąca – o godz. 7:25 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 8:00 Msza św. z medytacjami. 

7. W maju są jeszcze wolne intencje na rannych Mszach świętych. Można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Gietrzwałd – Litwa – Sokółka. Zapisy u Proboszcza.

9. Podziękowania za składane ofiary na ASD w Poznaniu, za kwiaty dla Matki Bożej, za prace ogrodowe, porządkowe i biurowe, za życzliwość, wyrozumiałość i okazane serce, 

    Panu stolarzowi i tapicerowi za nowe klęczniki do prezbiterium – w przyszłą niedzielę składka na pokrycie kosztów klęczników dla naszej parafii. “Bóg zapłać”.

Modlę się za dobroczyńców i ofiarodawców w każdą środę podczas Nowenny do MBNP. 

10. Prasa katolicka oraz książeczka z rozważaniami o Matce Bożej na cały miesiąc do  nabycia w zakrystii.

Pax et bonum
ks. prob. Przemysław Konieczny